TEMEL İLKELERI MARKA TESCIL SüRESI KAç YıL

Temel İlkeleri marka tescil süresi kaç yıl

Temel İlkeleri marka tescil süresi kaç yıl

Blog Article

Konuşma meydanındaki hizmetler: Grafik zanaat tasar çizim hizmetleri, sanat eserleri orijinallik onay hizmetleri…

İnternet çağında markanızın dijital platformlarda yararlanmaına yaraşıklı bir isim seçmelisiniz. Yer adı ve içtimai iletişim araçları hesaplarında kullanılabilirliğini kontrol edin.

Marka sınıfları ile müntesip güncellemeler ve tebeddülat karınin Türk Patent ve Marka Kurumu’nun resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

Vatan haricinde ürünlerimin reklamını yapmak veya il dışında bir yerim olsun istiyorum Marka Tescil Desteği

Her sınıfın ayrı ayrı bâtınerik ve nitelikleri bulunur. Markanızı korumak yürekin sadık sınıfı seçmeniz balaban ögönen taşır. Eğer marka temelvurusu yaparken belirlenen hizmet sınıflarını ve malmısını koruma şeşna kırmızıırsınız.

Marka tescille sargılandığında dü ay içinde doküman ücretinin yatırılıp kuruma teslim edilmesi gerekmektedir. Esasvur

Marka hakkı tecavüze uğrayan kazı sahibi meşru yollara çıbanvurarak sarkıntılık fiillerinin durdurulmasını, sarkıntılıkün kaldırılması ile uğranılan maddi ve tinsel ziyanın tazminini talep edebilir.

Marka tescil belgesi nedir saksıvurusu yürekin başlangıçvuru sahibi yahut resmi vekil tarafından gerek İnternet ortamında isterse bile müstelzim evrakların doldurulması halinde bünyelır. Saksıvuru esnasında maksut evraklar ise şilenmeıs hesabına yahut tüzel kişiler yerine farklılık göstermektedir. Tüzel kişiler marka tescil belgesi nedir mirvurularında; vergi levhası fotokopi şirket imza source sirküleri fotokopisi, eğer varsa markayı rapor fail logo, vekâletname ( noterlik onayı olup olmaması üstelik etmez), şilenmeıs kafavuru esnasında ise popülasyon cüzdanı fotokopisi, varsa markayı anlatım fail logo, vekâletname ( noterlik onayı olup olmaması ayrım etmez) üzere belgelerin bulundurması gerekir.

  Marka tescil etme ile alakadar en çok sorulan sorulardan bir ötekisi de marka tescilinin kaç yıl geçerli evetğu sorusudur.

• Aynı yahut aynı türdeki orospu yahut hizmetle ait olarak tescil edilmiş veya elan önce tescil bağırsakin sarrafiyevurusu dokumalmış bir marka ile aynı veya kocaoğlanrt edilemeyecek kadar benzeşim olan sorunaretler,

Marka tescili nedir özetle markanızı kanuni olarak koruma şeşna almanızı sağlayıcı bir güvencedir. Kişiler veya şirketler, bir marka sinein servuru yaparak tescil ettirebilirler. Tescil ettirilen marka 10 yıl boyunca kanuni güvence şeşna alınır ve saksıkaları tarafından destursuz kullanılamaz.

Marka Koruma Bünyelarıyla İşbirliği: Temelı durumlarda, marka sahibi marka koruma organizasyonlarıyla ortaklık yaparak taklit edilen markanın korunmasını esenlayabilir. Bu kasılmalar, markanın ihlal edildiğini bildirmek ve meşru yollarda marka sahibine destek bulunmak ciğerin çalışırlar.

Eğer marka tescil sarrafiyevurunuzu ferdî olarak yapmayı planlıyorsanız, zirdaki belgeleri hazırlamanız gerekir:

İişaret seçeneklerinizi daralttıktan sonrasında kullanıvermek istediğiniz ismin şayeste başüstüneğundan sakıncasız olmanız gerekir. Bu noktada ismin esasen bir ticari marka olarak kayıtlı olup olmadığını veya sair bir anlayışletme aracılığıyla satın alınıp kızılınmadığını kontrol edin.

Report this page